3. výstup na Holý vrch

01.01.2020

Po všech ponurých zimně-nezimních šedivých dnech v závěru starého roku jsme se probudili do zářivého rána roku nového - roku 2020.

Určitě to měly na svědomí sluneční paprsky, které 1. ledna odpoledne vytáhly na Holý Vrch početné skupinky dospělých a dětí. Blížily se pěšky, vytrvalí sportovci přijeli na kolech, malé děti v kočárkách.

S elánem a dobrou náladou se 3. výstupu na Holý Vrch zúčastnilo 200 lidí.

Novoroční výletníci z Dobšic a okolních vsí si přiťukli a popřáli si do dalšího roku hlavně zdraví a všechno nejlepší. Přestože slunce hřálo jako na jaře, děti se proháněly a koulovaly na opravdovém sněhu. Ani letos nechybělo svařené víno a opečené klobásy.

A také došlo na vyhlášení nej... nej účastníků.

Letos byl nejmladším účastníkem dvouměsíční Antonín Oroš z Polních Chrčic.

Z Dománovic přišla na setkání nejstarší účastnice - 77letá paní Anna Kašparová.

A z největší dálky - až z Kout na Šumavě k nám vážila cestu slečna Petra Hrušková.

Malý dárek je určitě potěšil.

A potlesk patřil nejen jim, ale všem příchozím. Bez ohledu na to, ze kterých vsí přišli, bez ohledu na jejich věk. Společně jsme se vyfotili, zapsali jsme se do kroniky, ve sbírce přibyl další odznáček "Výstupu". Letos třetí a určitě ne poslední. Nikomu se nechtělo domů. Jen zapadající slunce připomnělo, že je čas se rozejít.

Velký dík všem a příští rok zase na shledanou. Aspoň ve stejném, ne-li ve větším počtu.

Mgr. Oldřich Novotný, předseda spolku Dobšané, z.s.