Cyklistické odpočívadlo obohatil Keltský směrovník

24.06.2022

Z iniciativy Spolku Dobšané byl v Dobšicích slavnostně odhalen nový Keltský směrovník.

Došlo k tomu v rámci Keltského pouťového večera a ještě u příležitosti patnáctého výročí založení spolku Vše se odehrálo v pátek 24. června v areálu místního cyklistického odpočívadla v sousedství pěti lip, které zde v roce 2007 vysadili zástupci pěti obcí s názvem Dobšice. Ostatně směrovník právě ukazuje, kterým směrem každá ze zmíněných vesnic leží. "Největší podíl na realizaci celého záměru má František Malý a Alexandr Kováč, kteří všechno pečlivě připravili. Přitom první inspirace přišla z Dobšic u Znojma. Na každém ukazateli se šipkou je také QR kód se základními informacemi o příslušných Dobšicích a nechybí ani vzdálenosti do těchto obcí," vysvětlil při zahájení předseda spolku Oldřich Novotný. Hned po slavnostním odhalení směrovníku začalo hustě pršet, takže plánovaný doprovodný program bylo nutno operativně přesunout do prostor Dobšického šenku. Tady se nejprve představily děti z Masarykovy základní školy ve Velkém Oseku. Jejich taneční "motýlí" vystoupení mělo velký úspěch. Děti se dočkaly velkého potlesku. O dobrou náladu se postarala hudební rocková skupina BoneSaver z Pardubic. A pořadatelé nachystali skvělé překvapení. Na sále se objevila taneční skupina Irské sestry z Jablonce nad Nisou. Za doprovodu rytmické irské hudby prezentovaly divákům ukázky klasického irského tance a stepu. Na závěr pak skupina nabídla přítomným výuku irského kolového tance. Irským sestrám patřil velký obdiv a dlouhý vděčný potlesk.

Milan Čejka