Novoroční výstup na Holý vrch 2022

01.01.2022

Byl první lednový den v roce 2022. Počasí spíš velikonoční, teploměr se šplhal ke 13ºC. Cestičky kolem dálnice D11 se plní lidmi. Maminky s miminy v kočárcích, zdatní staří i mladí turisté, muži, ženy, dokonce i psi. S sebou si nesou v baťůžcích špekáčky a polínko a především dobrou náladu.

Všichni se vydali na pochod směr Holý Vrch. Na jubilejní "půlkulatý" 5. Novoroční výstup.

Jako vloni, předloni i předtím ve stejný den 1.ledna. Ale letošní výstup na Holý Vrch rozhodně stejný nebyl. Padl nejen teplotní rekord, ale i rekord v účasti. Výstup si nenechalo ujít přes 210 lidí - přátelé a známí Dobšané, nechyběli sousedé z Polních Chrčic, přidali se i ze Žehuně, z Ohař, Choťovic a Dománovic včetně smečky 15ti psů.

Na Holém vrchu ležely tři fůry sněhu k velké radosti dětí. To bylo výskání, pobíhání, koulování. Navzdory jaru se popíjel teplý svařák, leckdo měl i šampaňské či něco ostřejšího pro zahřátí, došlo i na opékání buřtů. Známí i neznámí si vzájemně popřáli do nového roku pevné zdraví a spokojenost. Společnou fotografií a podpisy v kronice stvrdili svou účast na 5. Výstupu na Holý vrch.

Opět jsme se v hojném počtu sešli a na závěr setkání jsme neopomenuli drobnými dárky tradičně odměnit n e j .. zúčastněné.

Nejmladší účastník - Tomáš Dlask, tříměsíční občánek Polních Chrčic ještě přijel v kočárku.

Nejstaršími účastnicemi byly ženy - paní Anna Kašparová z Dománovic a paní Eva Chlíbková z Polních Chrčic, obě zdatné 80-tileté sportovkyně ani tentokrát pochod nevzdaly.

Z největší dálky, až ze slovenské Bánské Bystrice k nám zavítal pan Martin Kračún.

Na vydařené akci mají velkou zásluhu všichni příchozí a také dík patří spolku Dobšané, z.s, vedení obce Polní Chrčice a Vodnímu světu Kolín. Jen pomalu jsme se rozcházeli domů, každý s přáním, sejít se zde ve zdraví znovu příští rok.

Mgr. Oldřich Novotný, předseda spolku Dobšané, z.s.