Novoroční výstup na holý vrch 2024

01.01.2024

Výstup na Holý Vrch 2024

Novoroční výstup na Holý Vrch - akce pořádaná spolkem Dobšané, z.s. již od roku 2018. Tenkrát se 1. ledna občané a turisté poprvé sešli na kopci Holý vrch.

A od té doby se rok co rok scházíme.

I letos jsme se dobrovolně vzdali televizních pohádek, dobrot od vánočního stolu, překonali jsme lenost a zamířili ven. Sraz na kopci byl ve 14 hodin.

Počasí je zde v Polabí o vánočních svátcích již několik let spíše jarní, sníh na Nový rok jsme již dlouho nezažili. V pondělí ovšem řidiče jedoucí po D11 od Hradce Králové možná kopec sněhu na zeleném mostě překvapil.

Ale my víme své. Není to hříčka počasí, na tom má zásluhu Kolínský Vodní svět, který nám poskytl hromadu sněhu.

Dospělí a děti se setkali na křižovatce cest z Dobšic, Žehuně, Choťovic a Polních Chrčic. Děti si okamžitě přisvojily sníh. Klouzaly se, koulovaly, některé se snažily stavět sněhuláky a iglů. Na nás dospělé čekal hrnec svařáku a čaje. Popíjeli jsme, zdravili se s příchozími a popřáli si zdraví a štěstí do dalšího roku.

Předseda spolku Dobšané, Mgr. O. Novotný také letos odměnil drobnými dárky
- nejmladší účastníky – čerstvě narozeného Honzíka Hrůzu a o málo starší novorozenou Vanesu Dvořákovou – obě miminka z Polních Chrčic
- nejstarší příchozí turistku – každoroční účastnici paní Hanu Valáškovou z Ohař
- nejvzdálenějšího hosta – tentokrát až z belgického města Bruggy pana Mattheus Cocheta

a popřál nám všem do nového roku pevné zdraví.

S přáním, aby všechny dny přestupního roku 2024 přinesly vše dobré, se připojil i starosta Polních Chrčic, ing. M. Vokál.

Pomalu jsme se řadili ke společnému fotografování a otáleli jsme s návratem domů. Vítr rozehnal mraky a usmálo se na nás slunce. Snad předzvěst lepších dní.

Tenkrát v r. 2018 byl dobrý nápad, ze kterého vzešla tradice vzájemných setkání. Doufejme, že r. 2024 bude plný samých dobrých nápadů.

Děkuji pořadatelům spolku Dobšané, z.s., Klubu turistů Dobšice, starostovi Polních Chrčic a Vodnímu světu Kolín a již se těším na příští Nový rok 2025 na Holém Vrchu.

Mgr. Oldřich Novotný, předseda spolku Dobšané, z.s