Starostka Veronika Kopecká vybírá neoprávněně poplatky

16.12.2022

Vážení členové, kamarádi, občané Dobšic.

V souladu se závěry našeho spolkového výboru a dotazů našich členů jsem podal žádost obci podle zák. č. 106/1999 Sb., kdy jsem se dotazoval na dvě jednoduché otázky, které vyžadovaly cca 10 minut příprav i s odesláním odpovědí. Šlo o zaslání informací ke zveřejněnému číslu ve výši necelých 100 000 Kč za 16 ks nových stromů a zda cirkusový nájemce uhradil nějaké poplatky za využití sportovního areálu, kde pobýval téměř týden a byl napojen na obecní elektřinu.

Starostka obce nejdříve neodpověděla, ale vyžadovala za tyto dvě jednoduché otázky uhradit poplatek ve výši 152 Kč. S cílem odradit občany od dalších dotazů a zájem o věci veřejné. Šlo doslova o šikanózní jednání. Uhradil jsem tedy tento poplatek a následně podal stížnost Krajskému úřadu Středočeského kraje. Ten vyhodnotil moji stížnost za oprávněnou a vedení obce Dobšice muselo neoprávněný poplatek za poskytování informací vrátit zpět žadateli.

Jde o ostudné jednání starostky obce paní Veroniky Kopecké za asistence všech zvolených zastupitelů za volební uskupení Hasiči pro Dobšice.

Občané, členové spolku, nedejte se a nenechte se odradit a zlomit těmito nekompetentními a nedemokratickými zástupci obce, kteří neustále porušují zákony ČR a prosazují jen své osobní potřeby a zájmy. Na úkor transparentnosti a otevřenosti naší radnice.

V příloze naleznete odpověď bez omluvy, bez sebereflexe. Zveřejňujeme oficiální dopis našeho úřadu, který ze mě udělal dokonce inženýra. Dnes mám již tedy dva tituly. Mgr. a ing. s malým i. 

Předseda spolku Dobšané, z.s.
Mgr. Oldřich Novotný