Stříbrný smrček u zvoničky

06.11.2020

S radostí Vám sděluji, že náš spolek vysadil a zajistil nový stříbrný smrček ke zvoničce. V pátek 6.11.2020 se celá akce konala a zahradnictví Starkl se ujalo vysazení. Děkuji za podporu několika účastníkům akce, kdy jsme v rouškách projekt usměrňovali. Cena smrčku činí 6 300,- Kč včetně DPH. 2 220 jsme vybrali v autobuse od účastníků zájezdu do Dobšic u Znojma, všem moc děkujeme, dále 3 000,- darovala TPCA a zbytek uhradil předseda spolku Olda Novotný.

Věřím, že se stromeček ujme a že bude každý rok v adventním čase tvořit nádhernou kulisu vánočního období v centrální části obce.

Kromě našeho stromečku, který jsme zajistili z našich prostředků, obec u rozpočtu obce zakoupila ještě jeden stříbrňák, který byl vysazen na cykloodpočívadle. Náklady na dopravu a vysazení obou stromů hradila obec Dobšice. Díky našemu návrhu z opozičních řad. Jde o zase malý zázrak a kus dobře odvedené práce na poli komunální politiky.

Pokud to jen bude trochu možné, tak bychom se sešli na rozsvícení stromečku v neděli 29.11.2020 v 17 hodin. Ještě upřesníme.

Původně plánované akce na další neděle jsou zatím zrušeny, myšleno - Vánoční koncert symfoňáku z Nymburka a následně akce Vánoční posezení s Cidlinkou. Možná se opět sejdeme každou neděli v 17 hodin u stromečku k sousedskému nasátí vánoční atmosféry se svařáčkem nebo čajem, či malým občerstvením. Opět upřesníme.

Přeji Vám všem jen hodně zdraví a hodně pohody do adventních dní.

Olda Novotný